Open Source

[PL] Wizja wykorzystania oprogramowania open source, czy uczestnictwa w społecznościach oprogramownia, jest elementem mojego hobby, wykonywanym w czasie wolnym. Pomaga w edukacji i nawiązaniu kontaków w społecznościach.

[EN] The vision of using open source software or participating in software communities is an element of my hobby, done in my free time. It helps in education and establishing contacts in communities.

Społeczności oprogramowania

Oragnizacja Opis Czas

Haiku-OS
Od jakiegoś czasu interesowałem się systemem operacyjnym HaikuOS jest to nieoficjalna kontynuacją
BeOS'a, projektu, który to został porzucony i zamknięty z różnych względów.HaikuOS jest próbą odtworzenia systemu BeOS za pomocą RE – inżynierii wstecznej (odwrotnej) oraz dodanie nowych funkcjonalności które powstały w świecie komputerów w ostatnim czasie. Podstawowym problem początkującego użytkownika jest fakt ze w miarę nową wersje HaikuOS otrzymujemy w postaci tzw. dystrybucji Nigthly.
https://haiku-os.org

9/10

Linux RT
Zainteresowanie tematem systemów RTOS związane jest z wcześniejszym projektem mianowicie 6loWPAN, który wraz z kolegą organizowalismy do 2016 roku. Poznałem kilka systemów miedzy innymi: Contiki TinyOS FreeRTOS RIOT. W tej chwili interesuje sie procesorami ARM na plytkach "prototypowych" single board i zwiazku z tym zainteresowałem sie Linux RT.

1/10

Twoja propozycja
00